Zajęcia wakacyjne -"Tajemnice roślin" 29.07.2015

29 lipca 2015

Dzisiaj, tj. 29 lipca odbyły się zajęcia dotyczące roślin oraz ich nasion. Inspiracją do zajęć był film edukacyjny o niebieskim smoku, Iskierce. Dzieci poznały budowę roślin, dowiedziały się czego potrzebują do wzrostu. Przyznały, iż rośliny to istoty żywe itp. W bajce Iskierka zjadła trującą roślinę i zachorowała. Dzięki temu, nasze dzieci stwierdziły, że nie wolno spożywać nieznanych roślin, ponieważ mogą okazać się niebezpieczne.

Dzieci zwróciły uwagę, iż w małym nasionku kryje się ogromna moc, ponieważ z niego wyrasta duża roślina. Kiełkowanie i wzrost nasionka dzieci będą mogły obserwować w przedszkolu, dzięki pestce awokado, przyniesionej przez Anię.

W końcowej części zajęć dzieci z zainteresowaniem oglądały i porównywały różne pestki i nasionka zgromadzone przez p. Martę , np. kawa, siemię lniane, pieprz,dynia, mak, kukurydza itp.  oraz chętnie degustowały łuskany słonecznik. Zakończeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. „Słonecznik” przy użyciu farby oraz nasion słonecznika, które dzieci po kryjomu podjadały 🙂

DSC05616DSC05606 DSC05602

Call Now Button